Vyhledávání zájezdu
Select country and destination
Kombinace Copacabana / Casa Particular - Kuba - Havana

Kombinace Copacabana / Casa Particular

Kuba » Havana

, Hotel starstarstar

LM
FM


Kombinace Copacabana / Casa Particular

Počet termínů:

63 termínů / 1 Last minute / 1 First minute

Strava:

Snídaně

Doprava:

letecky Praha

Počasí:

Dnes Počasí v Havana - transparent 30°C


Označení ubytovací kapacity dle pořadatele: BE LIVE CITY COPACABANA
Popis zájezdu

Jedná se o formu poznávacího zájezdu po Kubě naprosto individuálním způsobem. Poznejte, jak skutečně žijí místní lidé. Cestujte společně s nimi autobusy Viazul. Nebo byste raději cestovali s místním řidičem? Vše se dá zařídit.... Poznejte to nejlepší ze západní a střední Kuby (Havana, Vinales, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara, Varadero). Chvíli u moře, chvíli ve městě, chvíli v přírodě.... sami si můžete sestavit délku pobytů v jednotlivých lokalitách a my pro Vás vybereme vhodné ubytování v "Casa Particular" a dopravu mezi jednotlivými lokalitami zajistíme na linkových autobusech Viazul. První noc pobytu Vám zajistíme v hotelu Copacabana 3*. Chtěli byste závěr pobytu strávit raději na Varaderu v některém z hotelů v režimu all inclusive? I takovou variantu Vám dokážeme zajistit.


NEVADÍ VÁM SKROMNÉ UBYTOVÁNÍ BEZ "HOTELOVÝCH SLUŽEB" A NA OPLÁTKU RADĚJI ZAŽIJETE NA VLASTNÍ KŮŽI ZCELA ODLIŠNÝ - SRDEČNÝ AŽ RODINNÝ PŘÍSTUP MAJITELŮ DOMŮ VŮČI SVÝM HOSTŮM? UBYTOVÁNÍ V CASAS PARTICULARES VÁM NABÍZÍ POHLED DO SKUTEČNÉHO ŽIVOTA MÍSTNÍCH LIDÍ A V KOMBINACI S DOPRAVOU ZAJIŠTĚNOU PROSTŘEDNICTVÍM AUTOBUSOVÉ DOPRAVY VIAZUL JE TO TEN NEJAUTENTIČTĚJŠÍ ZÁŽITEK ZA MIMOŘÁDNĚ ZAJÍMAVOU CENU.

Popis Lokace
HAVANA:

Byla založena v roce 1519 a brzy poté se stala hlavním městem ostrova. Město je plné architektonických památek a zajímavých míst nesoucích stopy dějin ostrova. Až do druhé poloviny 18. století byla Havana obklopena vysokou zdí, která patřila k obrannému systému proti útokům pirátů. Ještě dnes jsou vidět její pozůstatky. Díky své geografické poloze byla Havana centrem námořního obchodu mezi Evropou a Amerikou. Město rychle zbohatlo a stalo se centrem dějin a kultury. Havana je na seznamu chráněných památek UNESCO a patří mezi nejvýznamnější představitele amerického baroka. Při návštěvě dnešní Havany nesmíte opomenout navštívit národní galerii ("Museo de Bellas Artes"), balet ("Ballet Nacional de Cuba"), koncerty klasické a populární hudby. Mezi další zajímavosti patří: náměstí "Plaza de la Revolución", "Cabaret Tropicana", "Malecón" (promenáda) a "La Rampa" (moderní centrum). Obyvatelé jsou usměvaví, temperamentní a přátelští.


VARADERO:

Letovisko „Varadero” se nachází 140 km od Havany a je největším turistickým střediskem na Kubě s více než půl milionem turistů ročně. Nachází se na velmi úzkém (0,5 - 1 km) a 25 km dlouhém poloostrově „Hicacos”. První historické zmínky o poloostrově sahají do roku 1555. V této době zde byl španělský přístav. Dnešní letovisko bylo vystavěno jako sídlo bohatých ve 20. letech minulého století. Po druhé světové válce zde byla postavena kasina a hotely. Nádherná 22 kilometrová pláž věhlasných bílých písků, tyrkysové moře a desítky moderních resortů s programem „ALL INCLUSIVE”, nabízí ideální podmínky pro vodní sporty, koupání, potápění, golf a denní i noční zábavu. Na jihu regionu leží Národní Park „Ciénaga de Zapata” (4 400 km² - bažinné ekosystémy s bohatou endemickou florou a faunou). Součástí parku je areál „Guamá” k němuž patří: krokodýlí farma, indianská vesnice „Aldea Taina” a „Lago del Tesoro” - jezero pokladů. O několik kilometrů dále leží zátoka Sviní se známým epickým muzeem a pláž „Playa Girón”. Za zmínku ještě stojí údolí - „Valle Yumuri” a vyhlídka - „Mirador Bacunayagua” (na půl cesty mezi Havanou a Varaderem). Za návštěvu také stojí nádherná jeskyně „Cuevas de Bellamar”, 10 km od města Matanzas. Varadero je v současnosti oblíbené turistické středisko s bílými písčitými plážemi a moderními zábavními středisky. Jeho pláž se řadí mezi 10 nejkrásnějších pláží světa. Mezi zajímavá turistická lákadla patří 18-ti jamkové golfové hřiště, delfinárium nebo marína, odkud každým dnem odplouvají katamarány na přilehlé panenské ostrůvky.


TRINIDAD - SANCTI SPIRITUS:

Centrální provincie Sancti Spíritus se pyšní privilegiem dvou z prvních sedmi měst založených na ostrově v 16. století prvním kubánským guvernérem Diegem Velázquezem de Cuéllar: Espíritu Santo a Santísima Trinidad.
Obě byla založena v roce 1514 a jméno prvního z nich nese celá provincie. Jde o úrodné území, kde nalezneme jedno z nejvýznamnějších pohoří Sierra del Escambray a kde jsou též klidné a zároveň nejkrásnější karibské pláže okolo poloostrova Ancón. Ačkoliv samo hlavní město provincie nabízí řadu významných historických památek, je to bezpochyby Trinidad, právem nazývaný město-muzeum, kde se nachází jeden z nejúplnějších a nejlépe zachovaných koloniálních komplexů na americkém kontinentě, vyhlášený památkou UNESCO v roce 1988. Toto město zve k procházce po klidných dlážděných ulicích a početných náměstích, k objevování historie na každém kroku, pečlivě chráněné v půl tuctu muzeí nebo v rozsáhlých panských domech z 18. a 19. století s balustrádami, verandami a mřížemi z tepaného kovu a střechami z kreolských tašek, kde je cítit stejná atmosféra, jakou zažili cestovatelé již před staletími, například německý vědec Alexander de Humboldt.


VIÑALES:

Národní park „Valle de Viňales“ (cca 25 km na sever od Piňar del Rio) o rozloze 21 600 hektarů láká svými krásami návštěvníky z celého světa. Z rovinaté krajiny s červenou zeminou se pozvolna zvedají zelené porostlé zbytky prastarých vápencových horských masivů, které jsou zevnitř vyhlodány podzemními vodami a zvnějšku obroušeny erozí do zvláštních, zaoblených tvarů, Mogotes, kde roste řada endemických rostlinných druhů a žije mnoho ptáků. Hotový ráj pro milovníky přírody.

Jedná se o poznávací zájezd Kuby totálně individuálním způsobem. Poznejte, jak skutečně žijí místní lidé. Cestujte společně s nimi autobusy Viazul. Nebo byste raději cestovali s místním řidičem? Vše se dá zařídit.... Poznejte to nejlepší ze západní a střední Kuby (Havana, Vinales, Trinidad, Cienfuegos, Santa Clara, Varadero). Chvíli u moře, chvíli ve městě, chvíli v přírodě.... sami si můžete sestavit délku pobytů v jednotlivých lokalitách a my pro Vás vybereme vhodné ubytování v "Casa Particular" a dopravu mezi jednotlivými lokalitami zajistíme na linkových autobusech Viazul. První noc pobytu Vám zajistíme v hotelu Copacabana 3***. Chtěli byste závěr pobytu strávit raději na Varaderu v některém z hotelů All Inclusive? I takovou variantu Vám dokážeme zajistit.

NEVADÍ VÁM SKROMNÉ UBYTOVÁNÍ BEZ "HOTELOVÝCH SLUŽEB", ALE NAOPLÁTKU UVÍTÁTE ZCELA JINÝ, SRDEČNÝ AŽ RODINNÝ PŘÍSTUP MAJITELŮ DOMŮ? UBYTOVÁNÍ V CASAS PARTICULARES VÁM NABÍZÍ POHLED DO SKUTEČNÉHO ŽIVOTA MÍSTNÍCH LIDÍ A V KOMBINACI S DOPRAVOU ZAJIŠTĚNOU NA AUTOBUSECH VIAZUL JE TO TEN NEJAUTENTIČTĚJŠÍ ZÁŽITEK ZA MIMOŘÁDNĚ ZAJÍMAVÉ PENÍZE.
Popis ubytování
BE LIVE CITY COPACABANA 3***:

Tento hotel se nachází přímo u moře v rezidenční čtvrti „Miramar“ a skládá se z celkem 168 pokojů (z nichž 4 jsou vyšší kategorie – suites) se sociálním zařízením, klimatizací, trezorem, vysoušečem vlasů, satelitní TV a telefonem. Pro občerstvení hostů slouží dvě restaurace. Snídaně jsou podávány v bufetové restauraci „El Tucan“ a la carte restaurace „D´Porto“ nabízí italskou kuchyni. K občerstvení dále poslouží dva bary – lobby bar a bazénový snack bar „Caipirinha.“ Hotel disponuje Wi-Fi v lobby hotelu za poplatek, směnárnou, obchodem se suvenýry, prádelnou, krásným bazénem s přístupem do moře a tenisovým kurtem. Svým hostům nabízí večerní zábavní programy. V prostorách hotelu byla po dvaceti letech znovuotevřena slavná havanská diskotéka „Ipanema“, pro hotelové hosty zpřístupněna zdarma. V hotelu se rovněž nachází centrum potápění. Přímo od hotelu jezdí turistický autobus do centra města. Letiště je vzdáleno pouhých 20 km, věhlasný kabaret „Tropicana“ 5 km a "Acuario Nacional de Cuba" s delfináriem pouhých 200 m od hotelu. Copacabana je jedním z mála havanských hotelů s přímým přístupem do moře.


CASA PARTICULAR 1*:

Jedná se o ubytování v soukromí, v privátních domech, obdoba našeho penzionu či „zimmer frei“. Pokoje zpravidla nabízí dvoulůžkovou postel, případně dvě samostatná lůžka, sociální zařízení se sprchou, v některých případech s vanou a ubytovaným klientům bývá k dispozici vybavená kuchyňka (obvykle společně sdílená s majiteli domu). Sociální zařízení může být umístěno v pokoji, výjimečně může být sdílené v objektu s ostatními spolubydlícími. Klimatizace, bezpečnostní trezory, TV nejsou běžnou výbavou pokojů. Obvykle je možné využít televize ve společných prostorách. Jelikož se jedná o ubytování v privátu, cestovní kancelář nenese zodpovědnost za problémy, které mohou nastat (čistota, hygiena – teplá voda, výpadky el. proudu, bezpečnost materiálních věcí), nicméně pracujeme výhradně s prověřenými ubytovacími zařízenimi a na základě osobní znalosti majitelů domů. V casa particular je zajišťen denní úklid veřejných prostor (úklid v pokoji se během pobytu neprovozuje). Stravování není zahrnuto v ceně, avšak přímo na místě lze po domluvě s majitelem domu zajistit snídaně, obvykle za doplatek 5 CUC/osoba/den. Casas particulares na Varaderu se nenachází přímo na pláži, ale vždy jsou vzdáleny maximálně do 500 metrů. Přiložené fotografie u tohoto produktu jsou POUZE ILUSTRAČNÍ. Konkrétní dům, ve kterém bude ubytování zajištěno, bude sdělen až po příletu na Kubu.

Program
1. DEN

Přílet do Havany v odpoledních / večerních hodinách

Přivítání s česky hovořícím zástupcem CK / INFOCENTRUMHAVANA. Transfer do hotelu Copacabana v Havaně. Ubytování.2. DEN

V ranních hodinách sraz na recepci hotelu Copacabana se zástupcem InfocentrumHavana - předání informací k zajištěnému ubytování v Casas Particulares (adresy, kontakty), Domluva trasy a vystavení lístků na autobusovou dopravu Viazul.Následuje individuální program na Kubě dle předchozí domluvy s CK či až přímo na místě.POSLEDNÍ DEN

Volný dopolední program

V odpoledních hodinách transfer na letiště José Martí v Havaně (bez průvodce) - pouze v případě přikoupení této služby k zájezdu

Přílet do Prahy následující den.DOPORUČENÝ PROGRAM ZÁJEZDU PŘI POBYTU NA 10 NOCÍ:

(Výběr lokalit i délka pobytů v daných lokalitách záleží pouze na Vás)1 noc se snídaní v hotelu Copacabana 3*, Havana

2 noci v Havaně v Casa Particular (lze připlatit za ubytování v hotelu Copacabana 3*)

2 noci ve Vinales v Casa Particular

1 noc ve Cienfuegos v Casa Particular

2 noci v Trinidadu v Casa Particular

1 noc v Santa Clara v Casa Particular

1 noc ve Varaderu či v Havaně v Casa Particular

GPS souřadnice nejsou dostupné.

Žádné recenze pro tento hotel.